Новини

Зеленський заявив про олігархічний вплив на «Слугу народу»

На партію «Слуга народу» є олігархічний вплив. Про це президент України Володимир Зеленський сказав в інтерв’ю програмі Axios, що виходить на американській платформі HBO.

Джерело: Gazeta.UA

«Щодо їхнього (олігархів. — Gazeta.ua) впливу: чи є у партії «Слуга народу» чи в інших партіях вплив? Я впевнений, що олігархи мають вплив на всі партії, які перебувають в українському парламенті. Не на партію в цілому, а на якихось людей. Але вони мають вплив», — сказав Зеленський.

«Жодна партія не позбавилася своїх депутатів, хоча відома інформація, що на них мають вплив деякі фінансові групи. Як тільки я мав не лише чутки і замовні статті, а доказ, що ця людина фінансується тією чи іншою фінансовою групою, я пропонував партії позбавитися цієї людини», — продовжив президент.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кравчук: на Донбасі загострення, домовитися складно

Зеленський заявив, що хоче позбавити олігархів впливу на депутатів.

«Позбавлення від олігархів досягається двома шляхами: позбавити їх можливості мати «телевізор», той чи інший медіамайданчик, і позбавити їх можливості впливати на депутатів. Це можливо зробити, я хочу це зробити в Україні.

Це повинно бути прийнято. Не просто рішення правоохоронців: когось посадити за ґрати. Я не проти того, щоб посадити всіх, хто порушує закон. Але замість одних прийдуть інші. Тому треба на законодавчому рівні змінювати цей процес. Я вважаю, що це можливо зробити», — заявив Зеленський.

Щодо американських санкцій щодо народних депутатів, які сприяли російському втручанню у президентські вибори в США, Зеленський відповів:

«Жодна партія не повинна відповідати за ту чи іншу особу. Люди повинні відповідати за те, що вони роблять. І тому (слід. – Gazeta.ua) піднімати питання позбавлення мандатів, виходу з партії. Але ми повинні мати весь список – навіть тих, хто займав високі посади до мого президентства. Усі, хто втручалися у вибори в Сполучених Штатах, якщо так було, повинні відповідати згідно із законодавством».

Кнопка «Наверх»