УКРАЇНА

ЗЕшапітолій триває — «Хомчака слухали 10 хвилин. Фаєри і двері обговорювали 1,5 години»

Президент за повноваженнями — це не перерізання стрічок і не «Велике будівництво». Про це сказав народний депутат від «Голосу», член комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Сергій Рахманін в ефірі телеканалу «1+1».

Джерело: Gazeta.UA

«Коли говоримо про Зеленського зразка 2019 року, він був у політиці дитиною. Це не образа, а констатація факту. Зараз він — підліток. Знання, що президент — це не просто порядна людина, а для того, щоб припинити війну, недостатньо просто припинити стріляти — цим знанням він збагатився тільки 2 роки потому. Шкода. Якби він над цими речами замислювався перед тим, як стати президентом, можливо, трохи б щось змінилося.

Але давайте оцінювати його з реальними речами. Бо президент — це не перерізання стрічок, не «Велике будівництво», це не «боротьба з бідністю». Давайте Конституцію відкриємо.

У нього є цілий набір змістовних повноважень. Перше — він верховний головнокомандувач і голова РНБО. Нещодавно Верховна Рада зібралася на 3 позачергових засідання. Одне з них було присвячено абсолютно важливій темі — загостренню на фронті і можливій ескалації війни. Знаєте, скільки ми заслуховували главковерха Збройних сил Хомчака? 10 хвилин. Фаєри і двері обговорювали півтори години.

Питання масштабу і сумісності проблем, вміння реагувати, яка проблема є справжньою, а яка вигаданою. Є правоохоронні органи — нехай працюють. Але послухати півтори години треба було Хомчака. І отримати змогу поставити йому запитання», — сказав парламентарій.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Пєсков після інциденту з Познером закликав росіян не їздити в Грузію: Це небезпечна для громадян РФ країна

«Є ризик. Дуже не хотілося, щоб це сталося. Щоб Рада національної безпеки не перетворилася в генератор випадкових рішень або ще один «скажений принтер». Тому що вона має займатися тими речами, які насправді є важливими.

Щиро сподіваюся, що вона буде обговорювати питання, яке сьогодні обговорюють всі, навіть у Вашингтоні, якому ми вже набридли. Питання можливої ескалації збройного конфлікту.

Дуже сподіваюсь, що нарешті президент, і це його прямий обов’язок, наведе лад в системі оборонних закупівель, яка провалена», — заявив Рахманін.

«Другий момент. Дуже важлива функція президента — він є гарантом Конституції. У мене запитань до Тупицького, напевно, більше, ніж у Зеленського. Але коли указом президента всупереч щонайменше 4 статтям Конституції знімається з посади суддя Конституційного суду — це означає порушення Конституції», — сказав депутат.

Шапітолій триває. Двері, велосипед, коні, люди…

Шапітолій триває. Двері, велосипед, коні, люди…

Опубликовано Порохобот Пятница, 2 апреля 2021 г.

Кнопка «Наверх»