УКРАЇНА

Зеленський за рік витратить на польоти $2,45 млн

Авіаперельоти президента Володимира Зеленського у 2021 році обійдуться Україні щонайменше у 67,52 млн грн. Саме така сума вказана в повідомленні Державного управління справами (ДУС) про намір украсти договір з державним авіаційним підприємством «Україна» в системі ProZorro.

Джерело; Gazeta.UA

За нинішнім курсом гривні ця сума еквівалентна $2,45 млн.

Предметом договору є надання послуг з нерегулярних авіаційних перевезень літерними рейсами офіційних делегацій на чолі з президентом України Володимиром Зеленським. Загальна сума складає 67 млн 529 тис. 450 грн. В тому числі здійснення авіаперевезень в межах України — 11,5 млн грн, візити президента за кордон — 56 млн 29 тис. 450 грн.

Тендер провели 10 березня у неконкурентний спосіб шляхом переговорної процедури. В умовах закупівлі замовник назвав причину такої процедури: «Відсутність конкуренції з технічних причин».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дубінського вигнали з партії «Слуга народу»

«Авіаційні перевезення вищих посадових осіб держави виконуються відповідно до Положення про організацію, виконання та забезпечення повітряних перевезень вищих посадових осіб, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 14.03.2012 № 270. Згідно з цим Положенням, авіаційним перевізником з виконання таких рейсів визначено Державне авіаційне підприємство «Україна». Під час проведення переговорів Державне авіаційне підприємство «Україна» подало документально підтверджену інформацію щодо відповідності кваліфікаційним вимогам», — повідомляє замовник закупівлі.

Зокрема, згідно з наданими документами, державне авіаційне підприємство «Україна» має в своєму складі літаки Ан-148-100В 115 для здійснення безпосадочних польотів дальністю до 3500 км, Ан-74ТК-300Д р/н UR-AWB для здійснення безпосадочних польотів дальністю до 2600 км, Airbus A-319-115 р/н ABA для здійснення безпосадочних польотів дальністю до 6500 км. А також вертоліт Мі-8МТВ-1 р/н UR-PAB для здійснення безпосадочних польотів дальністю до 700 км.

Зазначені літаки та вертоліт мають спеціально облаштовані салони і відповідне обладнання для здійснення перевезень вищих посадових осіб.

Кнопка «Наверх»