УКРАЇНА

Зеленський 20 років у політиці, він не нове обличчя

«Із кінця 1990-х він скакав на сцені і грав роль смішного малороса, а роль смішного хохла — це єдиний конструкт українця, який влаштовує Російську Федерацію. Він не нове обличчя, хоча можливо, для когось він став таким як політичний гравець.

Президент Володимир Зеленський не нове обличчя у політиці. Про це Gazeta.ua сказала журналістка, авторка проєкту «Рагу.лі» Тетяна Микитенко.

Політика – це ж не обов’язково бути народним депутатом чи у Кабміні, політичні ігри можна вести і через культуру. На культурному фронті Зеленський був політичним гравцем більше 20 років. Відігравав роль, яку Росія давала грати – недорозвинених хохлів, які з усіх сил вистрибують зі штанів, щоб дострибнути до рівня «интеллигентов русских».

Насправді це не так, нам цю роль нав’язали малювали, а ми ніяк не можемо її позбутися. Вибори президента це показують. Більшість людей 20 років живуть під ореолом Зеленського і не усвідомлюють, яку шкоду він зробив для формування здорової ідентичності українця», — каже журналістка.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Положинський відмовився від ордена «За заслуги»

«Складається враження, що він не знає, ні куди він вліз, ні що з цим робити, ні що таке президент країни. Хоча, можливо, він це переросте. До виборів у нього було: «У мене така команда, але розкрию потім, потім, потім». Прийшов на цю посаду голий, босий і залежний. На президентство він наважився, як на прогулянку парком, нічого з собою не взяв, в тепер починає роздуплятися і розуміти, куди вліз і що втратить. А втратить він все. Любов, до якої звик, уже втратив. Головне, щоб не просрав державу. Збереження незалежності мене непокоїть, але мала гірші очікування від Зеленського», — говорить Тетяна Микитенко.

Найбільша проблема Зеленського — у нього немає команди і він залежить від тих, хто із ним зараз, не має ким їх замінити, вважає журналістка.

«Команда по факту є, але ж ви не назвете нею прем’єра Шмигаля. Так не виглядає. Шмигаль на кожному брифінгу з таким обличчям – відправте мене у відставку. Усі, хто наближаються до тіла Зеленського, починають себе нагло поводити, бо розуміють — їм нема заміни.

Він дав нам вивчити ще один урок. Показав, як нами легко маніпулювати, як можна нам продати малороса в президенти. Тому свій головний вклад він зробив. А далі, можливо, з ним відбудеться велика трансформація і через неї вивчимо ще один урок. Мені здається, що в ньому більше українця з’явилося на посаді президента, ніж за все життя до цього», — каже Тетяна Микитенко.

Кнопка «Наверх»