УКРАЇНА

ЗЕ жорстко відреагував на передачу Білоруссю «вагнерівців» Росії

Видача Білоруссю «вагнерівців» Росії — несправедливе рішення, яке нестиме трагічні наслідки. Про це у суботу вранці заявив президент України Володимир Зеленський.

Джерело: Gazeta.UA

«Це дивно, некоректно й точно неприйнятно в дружніх міждержавних відносинах.

По-перше, публічно наговорити про якесь нібито втручання України у внутрішні процеси в Білорусі. Цього точно не було.

А по-друге, людей, які дійсно мають стосунок до безумовного втручання у справи як Білорусі, так і України — перш за все України — демонстративно віддати третій стороні.

Це погана історія. Історія, в якій явно знехтували довірою, об’єктивністю та адекватною оцінкою негативних наслідків», — заявив Зеленський.

Глава держави нагадав: Офіс генерального прокурора України звертався до Генпрокуратури Білорусі щодо видачі затриманих до України. Всім цим особам, серед яких 9 українських громадян, було повідомлено про підозру в участі у терористичній організації. Білоруська сторона залишила звернення без відповіді.

«Були також активні спроби по дипломатичних та особистих каналах довести нашим партнерам, чому правильно и коректно було б піти саме запропонованим нами шляхом. Але, на превеликий жаль, цього не сталося», — заявив Зеленський.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Аваков за час президентства Зеленського роздав 335 нагородних стволів

«Вважаємо таке рішення, м’яко кажучи, несправедливим, таким, що не відповідає духу відносин між Україною та Білоруссю, заснованих на принципах поваги та взаємної допомоги.

Наслідки цього рішення будуть трагічними. Ми розуміємо, що «вагнерівці» все одно повернуться до свого звичного заняття — розповсюдження війни. Дай Боже, щоб білоруській владі не довелося й на своїй території отримати ще один палаючий, знекровлений Донбас, створити який всі ці «вагнерівці» дуже добре вміють», — заявив президент України.

Кнопка «Наверх»