УКРАЇНА

ЗЕ відповів на петицію про свою відставку

Президент Володимир Зеленський відповів на петицію про свою відставку через порушення закону. Він не задекларував понад 5 млн грн доходів від купівлі цінних паперів.

Джерело: Gazeta.UA

Електронну петицію про відставку президента зареєстрував політолог та ексдепутат Віктор Уколов. В середині липня вона набрала необхідні для розгляду 25 тис. голосів.

«18 квітня 2019-го у програмі «Право на владу» кандидат у президенти Володимир Зеленський пообіцяв подати у відставку, якщо порушить закон. Цим він обнадіяв і здобув підтримку 73% виборців у другому турі. 7 липня 2020-го Зеленський зізнався, що не задекларував 5,1 млн грн доходів від погашення ОВДП і цим порушив закон «Про запобігання корупції», — йшлося у петиції.

«Звертаємося до пана президента із закликом подати у відставку або визнати, що за 4 дні до другого туру 18 квітня 2020 року він збрехав своїм виборцям».

Зеленський відповів, що його обіцянки залишити посаду президента в разі свідомого порушення закону «взяті із контексту розмови про неприпустимість існування корупційних схем в управлінні державою», і заявив, що його позиція з цього питання залишається незмінною.

«Стосовно ж порушення, яке, на думку автора петиції, є підставою для оголошення мною відставки з посади президента, то воно полягає у невчасному інформуванні НАЗК про зміни в майновому стані моєї родини. Сталося це у результаті помилки та не пов’язане із корисливими мотивами. Наголошую, що одразу після виявлення зазначеної помилки її було виправлено. Ухвалення будь-яких рішень відповідно до зазначеної петиції не планується», — зазначив він.

Кнопка «Наверх»