УКРАЇНА

ЗЕ розповів, на які поступки готовий піти з Путіним

Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна готова слідувати настановам Мінського процесу в питаннях мирного врегулювання ситуації на Донбасі. Але це не означає, що вона піде на всі поступки, які диктує Росія.

Джерело: Gazeta.UA

Йдеться про вимогу влади РФ надати окупованим територіям особливий статус і провести там вибори. Розповів глава держави в інтерв’ю для «ВВС».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Слугу», який виступає за російську вакцину, назвали «тупим черевиком». ВІДЕО

«Ми розуміємо всі сьогодні, що у нас є тільки «нормандський формат», і ми йдемо за мінським напрямком. Розуміємо, що суб’єкти у Мінському процесі є — ми і Російська Федерація. Ми вдячні посередництву ОБСЄ на цьому складному шляху».

Зеленський вважає що на сьогодні виконали найголовніший пункт переговорів — забезпечення сталого припинення вогню. Водночас він заявив, що готовий говорити з президентом РФ Володимиром Путіним, але вказав на нюанси.

«Що стосується речей, слів, які йдуть з Кремля. Я розумію, для чого це, проте я таки хочу вам сказати, що ми готові йти за Мінськом. Я йому (Путіну, — Gazeta.ua) неодноразово відкрито говорив: ні, будуть особливі умови, закон про особливий статус – це зміни в Конституції згідно з децентралізацією. Воно все має бути, я з цим згоден, але зміни Конституції, ті, які вони хочуть, сьогодні неможливі».

Передача кордону українській владі після виборів – це неправильно, адже Україна не може забезпечити вибори там, підкреслив український лідер.

«Ніхто зі спостерігачів не приїде. Хто буде приїжджати на ту частину і проводити там вибори, якщо там є озброєні люди. Всі це розуміють. Але ми йдемо за Мінськом. Є таке, треба, щоб Мінськ був трішечки гнучкішим».

Кнопка «Наверх»