УКРАЇНА

За публікацію таємних розмов високопосадовців — тюрма

Офіс президента планує підготувати закон, за яким публікувати таємні записи розмов високопосадовців буде злочином. Про це заявив керівник ОП Андрій Єрмак американському виданню The Washington Post.

Джерело: Gazeta.UA

Ця ініціатива буде спрямована, щоб покласти край зловмисній практиці, і необхідна для захисту державної безпеки, сказав Єрмак

«Хочу наголосити, що ми розглядаємо це як пряме порушення національної безпеки нашої країни. Це не нормально, коли хтось записує главу держави. І не важливо, чи є це незаконним діянням громадянина України через якісь внутрішні мотиви, або за цим стоять якісь іноземні спецслужби», — сказав Єрмак, коментуючи записи розмов п’ятого президента України Петра Порошенка та ексвіцепрезидента США Джо Байдена.

На думку журналістів The Washington Post, такий крок може «заспокоїти міжнародних дипломатів, стривожених тим, що в Україні важко підтримувати конфіденційність розмов на високому рівні». А також «міг би захистити Зеленського та його команду від руйнівних витоків або дезінформаційних кампаній, які постійно з’являються».

При цьому представники ЗМІ вважають, що такий захід може викликати невдоволення серед журналістів і антикорупційних активістів, якщо він не дозволить їм показувати записи з корупцією державних чиновників, суддів, прокурорів та інших осіб.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Слуги» у Раді обговорювали «алкопаті»

Радник президента Ігор Новіков назвав витік скандальних записів «національним спортом, який має бути припинений».

Він вважає, що Україна повинна виправити шкоду, завдану її іміджу внаслідок витоку розмов за участю Байдена.

«Я думаю, що ми ледве уникли «токсичності» України під час імпічменту (президента США Дональда Трампа). І оскільки нас зараз активно втягують у внутрішню політичну боротьбу США проти нашої волі, нам знову загрожує небезпека стати «токсичними», тобто, ніхто не захоче мати з нами справу», — сказав Новіков.

Радник президента зауважив, що «це небезпечна ситуація».

Кнопка «Наверх»