УКРАЇНА

Уряд Шмигаля відмовився підвищувати зарплату вчителям. Немає грошей

Уряд Дениса Шмигаля скасував підвищення зарплат учителям, викладачам і науковим співробітникам, заплановане на 2021 рік. Своє рішення міністри пояснили відсутністю джерел фінансування.

Джерело: Gazeta.UA

Відповідно до постанови Кабміну, підвищення зарплат, передбачене ще урядом Володимира Гройсмана 2019-го, відтерміновується на один рік. Таким чином, збільшення окладів розпочнеться з 2022-го.

За постановою Гройсмана, з 2021 року зарплата освітян мала становити щонайменше 3 прожиткових мінімуми, тобто понад 6 тис. грн. Із 2022-го розмір окладу мав збільшитися до 3,5 мінімумів, а з 2023 року — до 4.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Богдан назвав Бандеру героєм і розповів, як його дідуся «забили москалі»

Уряд Шмигаля не лише відтермінував постанову Гройсмана, а й вилучив із неї пункт про майбутнє підвищення зарплат освітян до 4 прожиткових мінімумів.

У пояснювальній записці до проєкту постанови чинний Кабмін ще в жовтні зазначав, що рішення ухвалюють у зв’язку з відсутністю неінфляційних джерел фінансування. Міністри вважають, що можливість реалізувати постанову уряду Гройсмана про підвищення зарплат з’явиться лише з 2022 року.

Кнопка «Наверх»