УКРАЇНА

«Україні знадобилось тисячу років, щоб отримати власну церкву» — Порошенко

П’ятий президент України, народний депутат Петро Порошенко в День Хрещення Руси-України побажав українцям зміцнювати єдність, духовну свободу та незалежну європейську Україну.

Джерело: Gazeta.UA

«Вибір Володимира виявився не лише релігійним, а й цивілізаційним. Майже вся Європа була на той час християнською. І вже за Ярослава Володимировича Київ став центром потужної європейської держави, інтегрованої у тогочасні політичні і культурні процеси континенту», — наводить слова Порошенка прес-служба партії «Європейська солідарність».

Порошенко також зазначив, що «з десятків політично мотивованих справ», порушених проти нього, є одна, якою він особливо пишається. «Це справа про томос, яким надано незалежність Православній церкві України», — зазначив п’ятий президент.

«І це ще не все. На ключових посадах в офісі президента нині працюють люди, які відверто лобіюють інтереси російської церкви в Україні. Це – попри те, що РПЦ цілковито і беззастережно підтримує реваншистську імперську політику Кремля», — заявив політик.

Порошенко також вважає, що нинішня влада ігнорує закон, який надав громадам право вільного переходу до Православної церкви України.

«Але ніхто вже не зможе заморозити розквіт нашої церкви та її визнання іншими православними церквами. ПЦУ росте і шириться. Вона зміцнює свій авторитет серед українців. Закономірний історичний процес вже не можна зупинити. Тим більше – розвернути назад. Це наше досягнення – незворотне», — зазначив п’ятий президент України.

Кнопка «Наверх»