УКРАЇНА

Україна не може розірвати відносини з Росією,- Кулеба

Україна не розірвала дипломатичні відносини з Росією заради можливості захищати інтереси українських громадян, які перебувають в полоні.

Джерело: OBOZREVATEL

Про це в інтерв’ю «Главкому» заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, зазначивши, що «нинішня конфігурація є найбільш збалансованою і ефективною».

Кулеба зазначив, що «ми робимо правильно, не повертаючи посла в РФ», проте розірвати відносини з РФ і вибрати варіант європейського посередництва в спілкуванні з агресором Україна не може.

«Беремо Польщу. У нас сотні політв’язнів, судових процесів, які треба відвідувати. У нас є генконсульство в Ростові-на-Дону, а генконсульства Польщі в цьому місті немає. Тому треба практично до всього цього підходити. Політично розірвання відносин у 2014 році було б правильним жестом, я ніколи цього не заперечував.

Але юридично, з точки зору захисту інтересів своїх громадян, а Росія, по суті, полює на них в окупованому Криму, у себе на територіях, це була б помилка. Нам потрібна там обмежена дипломатичну присутність для захисту інтересів українських громадян в РФ», – розповів дипломат.

Кнопка «Наверх»