УКРАЇНА

У зовнішній розвідці вважають вірогідною спробу прориву РФ в Херсонську область

Для цього Кремль може використовувати навчання Кавказ-2020 року, які пройдуть у вересні

Джерело: ОСТАННIЙ БАСТIОН

У Службі зовнішньої розвідки назвали ймовірним сценарій використання Росією навчань «Кавказ-2020» для захоплення дамби Північно-Кримського каналу в Херсонській області. Про це на порталі ZN.UA написав глава Служби зовнішньої розвідки Валерій Кондратюк.

За його словами, Кремль має намір використовувати військові навчання «Кавказ-2020», які призначені на кінець вересня, для політичного тиску на Україну і Захід. В ході навчань будуть відпрацьовані сценарії нападу на сусідні країни.

Зі слів Кондратюка, загальна кількість військ — як мінімум 120 тисяч військовослужбовців, близько чотирьох тисяч одиниць військової техніки.

«Вірогідним сценарієм навчань є також використання військ для розв’язання питання водопостачання тимчасово окупованого Криму», — вважає глава СЗР України.

Разом з тим Кондратюк зазначає, що, за оцінками СЗР, військова агресія РФ проти України восени за сукупності ряду факторів буде «несвоєчасною». Однак «в подальшій перспективі активність РФ щодо України може трансформуватися в масштабну військову операцію із захопленням нових українських територій.

Кнопка «Наверх»