УКРАЇНА

У Зеленського розповіли, чи визнають атестати ОРДЛО

Дозвіл випускникам шкіл із тимчасово окупованих територій вступати до українських вишів без ЗНО не означає визнання Україною атестатів про освіту, виданих окупантами.

Джерело: Gazeta.UA

Про це заявив голова Комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак під час брифінгу «Зелене світло для випускників з окупованих територій: можливі наслідки дозволу вступу до українських ВНЗ без здачі ЗНО», пише «Укрінформ«.

«Що стосується атестатів, ми їх справді не визнаємо. Діти звертаються до центрів «Крим-Україна» або «Донбас-Україна» складають два іспити, отримують українське свідоцтво про повну загальну середню освіту, а потім складають внутрішні іспити», — пояснив Бабак.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Медведєв заявив, що українці мусять змиритися з окупацією Криму і зайнятися Донбасом

Він також наголосив, що діти загиблих або поранених учасників АТО/ООС гарантовано навчаються безкоштовно.

«Що стосується дітей інших категорій людей, які загибли або поранені на фронті, вони переводяться на бюджет автоматично. Я не бачив ще жодної заяви, яка б не була задоволена Міністерство освіти з проханням перевести з контракту на бюджет дитину загиблого бійця», — наголосив нардеп.

Щодо квоти для майбутніх студентів з ОРДЛО, Бабак пояснив, що вона формується додатково, тож ці абітурієнти не будуть конкурувати з іншими.

Кнопка «Наверх»