УКРАЇНА

Суддя, що заборонила книжку про Стуса, має зв’язки з бойовиками

Суддя Марина Заставенко, що заборонила видавати книгу Вахтанга Кіпіані про суд над дисидентом Василем Стусом, має зв’язки з бойовиками.

Джерело: Gazeta.UA

До війни жінка працювала в Червоногвардійському районному суді Макіївки Донецької області, повідомила Галина Чижик, представниця Центру протидії корупції на своїй сторінці у Facebook.

«2016 року до Вищої кваліфікаційної комісії суддів зверталась СБУ, яка вказувала на те, що у судді є майно на тимчасово окупованих територіях, вона систематично їздить туди-сюди. При цьому суддя тривалий час не здійснювала правосуддя, бо перебувала саме на неконтрольованих Україною територіях», — зазначила Чижик.

Рішення заборонити згадувати Медведчука в книжці Вахтанг Кіпіані про суд над Стусом ухвалила суддя з Донецька, яку в…

Опубликовано Halia Chyzhyk Понедельник, 19 октября 2020 г.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЦПК домагається введення санкцій проти Дубинського — ЗМІ

Спочатку на суддю відкрили дисциплінарну справу, але згодом відмовились її звільняти.

«Навряд чи український суддя спокійно може кататись у «ДНР», не отримуючи для себе гарантії безпеки «з того боку». Особливо зважаючи на те, як активно росіяни поповнювали обмінний фонд. Саме тому СБУ писала скарги на таких суддів до ВККС», — пояснила вона.

«Але більшість суддів врешті залишились в системі. Вони продовжують час від часу відвідувати родичів і майно на окупованих територіях, і потім повертаються і ухвалюють рішення щодо українських військовослужбовців або судять авторів, які мають сміливість називати Медведчука Медведчуком», — написала представниця Центру протидії корупції Галина Чижик.

Кнопка «Наверх»