УКРАЇНА

Справа МН17: оприлюднено секретні переговори Аксьонова з ватажком бойовиків

Міжнародна Спільна слідча група оприлюднила перехоплені переговори у справі збитого «Боїнга» рейсу MH17, у яких них фігурує підконтрольний Росії голова окупованого Криму Сергій Аксьонов.

Джерело: ПРЯМИЙ

Про це йдеться у матеріалі «Радіо Свобода».

У липні 2014 року українські військові звільняють Слов’янськ, Краматорськ, Бахмут. На допомогу бойовикам «ДНР» вирушає підкріплення з окупованого Криму. Ось уривок переговорів, перехоплених міжнародною Спільною слідчою групою.

– (…) Володимире Івановичу, так? – Так-так, слухаю вас. Це Володимир Іванович. – Е … Мені дав телефон Аксьонов. Сказав, що з Бортниковим узгоджено. – Я слухаю вас, так-так. Як вас звати? – (…) Як мені вам передати список бажаного? Ми завтра вилітаємо до Ростова. У мене люди є … Я сам із Сімферополя.

Володимир Іванович, за даними розслідувачів групи «Bellingcat», – це генерал-полковник Андрій Бурлака – заступник голови Прикордонної служби ФСБ Росії. Дзвонить йому якийсь Сергій із Криму, який зі своїм загоном збирається на Донбас. Сконтактував їх саме Сергій Аксьонов і попередньо узгодив похід кримського загону із директором ФСБ Росії Олександром Бортниковим.

У середині квітня 2014 року загін Ігоря Гіркіна виходить із Криму і йде на Донбас. Зі слів самого Гіркіна, в його групі є Арсен Павлов на прізвисько «Моторола» – саме так він опинився на сході України. Бойовики захоплюють Слов’янськ, бої з українськими військовими за місто тривають понад два місяці. Гіркін просить про допомогу у Сергія Аксьонова, але через його помічника. Ось фрагмент розмови.

Ігорю, вітаю, це Михайло. Ти мене пам’ятаєш – помічник «Першого». – Так, слухаю. – Мене ось Сергій привіз, сказав, що ви хочете вийти на зв’язок, якусь інформацію дати. – (…) Якщо не буде розв’язане (питання) з російською допомогою, з повітряним прикриттям, і хоча б щоб з підтримкою артилерії, то не втримати нам Схід. …Нам потрібна протитанкова артилерія, потрібні танки, потрібні нормальні ППО. ПЗРК ми вже не можемо обійтися.

«Перший – це, очевидно, Сергій Аксьонов. Його помічник Михайло, який розмовляв із Гіркіним, – можливо, уродженець Джанкоя Михайло Шеремет. У 2014 році він – перший заступник Аксьонова, нині його називають у Росії та в Криму «депутатом Держдуми Росії» (він незаконно «представляє» окуповану територію України в нижній палаті парламенту Росії).

8 червня 2014-го Аксьонов і Гіркін телефоном спілкуються особисто. Гіркін просить військової підмоги, каже, що без неї бойовики «ДНР» втратять ринки збуту, тобто території, захоплені на Донбасі.

– «Першому» даю. – Здоров, Гір. – Вітаю. Бажаю здоров’я. – (….) Але ти розумієш ситуацію? – Розумію, Ігорю, ситуацію, послухай. Я її у вівторок так і описав. Що якщо ми не почнемо певні речі, я був там, де треба бути. …Я описав картину, що якщо ми не зробимо конкретні ситуації, такі-то і такі-то, то ми втратимо там ось ці всі ринки збуту. – Ну ми втратимо все. Вони просто роздовбають усе. – Я ж тобі кажу, втратимо ринки збуту.

Контакт Гіркіна з Аксьоновим улітку 2014 року – іще один доказ, що Росія постачала свою зброю і військових на Донбас, заявили у міжнародній Спільній слідчій групі.

Цю ж розмову вніс до справи MH17 керівник Департаменту кримінальних розслідувань Національної поліції Нідерландів Вілберт Пауліссен.

«Ми знаємо з нашого розслідування, що підозрюваний Гіркін контактував із Сергієм Аксьоновим, російським «лідером» Криму, призначеним російським урядом. Український півострів був анексований Російською Федерацією навесні 2014 року. Гіркін розмовляв з одним із співробітників Аксьонова 8 червня 2014 року. У цій розмові Гіркін просить військової підтримки з боку Росії, зокрема, хорошу зенітну систему з підготовленим персоналом», — сказав Пауліссен.

Кнопка «Наверх»