УКРАЇНА

«Слуги» захотіли скасувати штрафи за порушення мовного закону. Документи

Відповідні законопроєкти, авторами яких стала ціла низка «слуг», вони подали в Раду ще наприкінці січня. Примітно, що це не перша ініціатива з боку фракції.

Джерело: OBOZREVATEL

Так, згідно з карткою проєкту закону №4638, нардепи пропонують вилучити зі статті 57 закону про забезпечення функціонування української мови як державної пункти, які стосуються накладання штрафів за його порушення.

Активісти громадської спільноти «Мова об’єднує» звернулися із закликом до президента Володимира Зеленського і фракції монобільшості в Раді відкликати й зняти з порядку денного ці «провокаційні законопроєкти».

«Президентська партія розпочала безпрецедентну атаку на закон про мову. Після провалу спроб законсервувати російську в освіті, «слуги народу» вирішили зруйнувати механізм захисту права на отримання послуг державною мовою», – йдеться у пості на Facebook-сторінці спільноти, де «слуг» закликають залишити закон про мову в спокої.

Нагадаємо: раніше депутат від «Слуги народу» Максим Бужанський разом із 27 однопартійцями внесли до ВРУ законопроєкт №4528, у якому теж запропонували скасувати штрафи за порушення мовного закону.

Кнопка «Наверх»