УКРАЇНА

«Слуги народу» розподілилися між олігархами і голосують за потрібні їм рішення

Фракція «Слуги народу» розбалансована. А ті, хто зайшли у Верховну Раду під брендом партії президента Володимира Зеленського, відстоюють інтереси олігархів.

Джерело: Gazeta.UA

Про представництво інтересів олігархів Ріната Ахметова та Ігоря Коломойського у фракції пише «Українська правда»

«Не секрет, що у Коломойського є багато своїх у «Слузі». Зараз їх ще побільшало: комусь помогли, комусь «принесли». Думаю, у нашій фракції у нього уже людей під 40. Якщо додати сюди «За майбутнє», то в Раді Коломойський може зібрати 60-70 голосів», – розповідає один із нардепів «СН».

Інтереси Ахметова представляють 20 «слуг» з так званої «групи Іллі Павлюка (бізнесмен із Чернівецької обл. — Gazeta.ua)». Вони протягують потрібні СКМ Ахметова поправки та закони, або навпаки саботують незручні для олігарха норми. Як, наприклад, під час голосування невигідного ДТЕКу закону про врегулювання кризи неплатежів на ринку електроенергії. Більшість або не голосували або «утримались».

На останніх засіданнях ці «слуги» не голосували за необхідні владі економічні питання чи бюджетні зміни, обмежуючись ратифікаціями. Через те, що їхній групі не дали взяти під контроль митницю в Бердянську. Порт у цьому місті разом із портом у Маріуполі є ключовими для морських вантажних перевезень компаній Ахметова.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Похоронний вінок та лазерне шоу: як «святкували» іменини Путіна. ВІДЕО

Загалом у парламенті з Ахметовим пов’язують 30-40 депутатів: це кілька мажоритарників «Опозиційного блоку» на чолі з Вадимом Новинським, кілька людей, наприклад Сергій Тарута чи Михайло Волинець у «Батьківщині».

«Павлюки не голосують. Дніпропетровські «мажори» взагалі навіть не приїжджали на останні голосування. Ви ж розумієте, що Рада пішла на карантин не тому, що багато хворих, а тому, що взагалі не було голосів», – розповідає депутат «Слуги народу».

«Розумієте, у Коломойського в Раді набагато більше можливостей, ніж у Ахметова. А в уряді Ігор Валерійович фактично не має своїх людей, на відміну від Ріната. І цей «дисбаланс» напружує Коломойського», – кажуть у фракції «СН».

Тривають непублічні перемовини між Офісом президента і депутатською групою «За майбутнє», якою опікується у ВР партнер Коломойського Ігор Палиця.

«Бєня трохи шантажує Зеленського, що виведе своїх зі «Слуги народу» і розвалить коаліцію. А натомість пропонує «посилити» її за рахунок входження групи «За майбутнє», – розповідає один із найвпливовіших представників нинішньої влади.

Суть шантажу – під загрозою дострокових виборів змусити Зеленського поділитись владою із «перевіреними професіоналами». У тому числі – віддати крісло прем’єра чи віцепрем’єра Палиці, пишуть журналісти.

Кнопка «Наверх»