УКРАЇНА

Штепа розвісила борди російською.

У Донецькій області на вулицях міста Слов’янськ з’явилися білборди, на яких зображені колишня міська голова Слов’янська Неля Штепа та текст російською мовою.

Джерело: Gazeta.UA

На борді поряд із фотографією Штепи напис «Славянск за мир и развитие».

Раніше Штепа заявляла, що візьме участь у місцевих виборах 25 жовтня кандидатом в мери від «Партія Миру та Розвитку». За даними Міністерства юстиції, дана партія зареєстрована у Києві, офіційних даних про наявність осередків чи представництв у Донецькій обл. чи безпосередньо у Слов’янську не знайдено. Контактний номер телефону, вказаний на сайті Мінюсту не обслуговується.

Зображення зі Штепою і напис на борді є політичної рекламою, кажуть у громадянській мережі «Опора»

У рекламі наявні ознаки порушення законів «Про забезпечення функціонування української мови як державної» та «Про рекламу», а саме положень, що стосуються мови реклами. Тому «Опора» звернулася зі скаргою до Головного управління Держпродспоживслужби у Донецькій області та із заявою до уповноваженого із захисту державної мови.

Реклама Штепи має кілька порушень, кажуть активісти.

«По-перше, реклама повинна видаватися українською мовою. По-друге, така політична реклама може мати ознаки дочасної агітації. Згідно з Виборчим кодексом, вести передвиборну агітацію можна з наступного дня після того, коли партію чи кандидата буде зареєстровано. Зараз ситуація, коли офіційно кандидата зареєстровано немає, а політична реклама від цього імені вже ведеться», — каже координаторка спостереження «Опора» Наталія Боровська.

Кнопка «Наверх»