УКРАЇНА

Росія повністю ліквідує українську православну громаду в окупованому Криму

Російська Федерація вкотре вчиняє дії щодо знищення осередків української культури в окупованому Криму, переслідуючи українську релігійну громаду.

Джерело: Цензор.НЕТ

Зазначається, що Верховний суд Російської Федерації відмовився переглядати рішення окупаційних «судів» Криму, яким православна громада ПЦУ була виселена з кафедрального собору Святих рівноапостольних князів Володимира і Ольги в окупованому Сімферополі. Таке рішення в Україні назвали повною ліквідацією української православної громади в Криму.

«Росія хоче, щоб в Криму не було Української Церкви, важливого центру єднання українців. Представництво буде вживати всіх можливих заходів і дій для захисту Української Церкви» — заявляє Постійний Представник Президента України в АР Крим Антон Кориневич.

«По суті це означає повну ліквідацію української православної громади в Криму. Формально це не є геноцидом, але межує з ним», — додав адвокат Сергій Заєць.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Позов про скасування реєстрації «Слуги народу» — публічне приниження Зе

У Представництві зазначають, що спільно з Міністерством закордонних справ, Міністерством культури і інформаційної політики, Прокуратурою АР Крим і далі будуть вживати всіх можливих заходів щодо захисту громадян, які опинилися в окупації.

Кнопка «Наверх»