ДОНБАСУКРАЇНА

Організатор референдуму в ДНР перемагає на довиборах у Раду

На довиборах до Верховної Ради на окрузі №50 у Донецькій області лідирує мер міста Добропілля Андрій Аксьонов, який балотувався від партії «Порядок».

Джерело: Gazeta.UA

Він був одним із організаторів так званого референдуму на Донбасі у 2014 році, повідомляє громадський активіст Денис Казанський у Facebook. За його словами, Аксьонов організовував референдум ДНР у селищі Новодонецьке, де тоді був селищним головою. У YouTube є відео з Новодонецького, де прихильники ДНР із сусідніх містечок дякують Аксьонову та скаржаться на своїх міських голів, які не стали займатися сепаратизмом.

«У 2015 році Аксьонов спокійно повернувся у Добропілля і взяв участь у виборах мера міста. На всі запитання щодо організації незаконного референдуму відповідав: «Ви ж кажете, що то був насправді не референдум. То які до мене питання? То було просто соцопитування». У 2018 Аксьонова затримали правоохоронці по справі, яка не стосувалася сепаратизму. Його звинуватили у корупції», — пише Казанський.

Потім Аксьонов знову втік з країни і був оголошений у розшук. Повернувся, а свою відсутність пояснив лікуванням. Суд щодо нього продовжується. За цей час Аксьонов встиг вдруге стати мером Добропілля, та бере участь у довиборах до Ради. Бойовиків у Добропіллі та Новодонецькому не було, оскільки місто майже одразу взяли під контроль прихильники України. Після початку війни Аксьонов утік до окупованого Криму та отримав там паспорт РФ.

Сьогодні відбулися позачергові вибори народних депутатів у двох мажоритарних округах — на Франківщині і на Донеччині. У…

Опубликовано Денисом Казанским Воскресенье, 28 марта 2021 г.

Кнопка «Наверх»