УКРАЇНА

«Опитування Зеленського» – це загроза національній безпеці

Організація «Комітет виборців України» та партія «Голос» виступили проти опитування від президента Володимира Зеленського на місцевих виборах.

Джерело: Gazeta.UA

У Голосі вважають, що таке опитування може загрожувати націоналній безпеці та суперечить законодавству. Про це повідомляє пресслужба партії.

«Будь-яке «загальне опитування» людей — це або вибори, або референдум. «Опитування» в день виборів — це величезний ризик і загроза вплинути на думку людей. Це спосіб легітимізувати небезпечні рішення, які має в планах офіс президента. Зокрема, про особливий статус Донбасу, або про «зійтися посередині» з агресором. Важливо не саме опитування, а як буде сформульовано питання», — каже нардеп від партії Роман Лозинський.

Депутат також зазначає, що спочатку таке опитування хотіли легалізувати і провести через зміни до Виборчого кодексу, але у Раді виступили проти і ця ідея навіть не пройшла комітет. У партії вважають, що опитування порушує міжнародні стандарти виборів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЗЕ розповів, на які поступки готовий піти з Путіним

Незаконним вважає опитування і організація «Комітет виборців України».

«Проведення опитувань в день голосування суперечить Виборчому кодексу, в тому числі, щодо роз’яснювальної роботи серед громадян. Виборці повинні мати достатньо часу для того, щоб зробити усвідомлений вибір щодо того чи іншого питання, а прихильники та опоненти різних варіантів відповідей повинні мати можливості для проведення агітаційної роботи серед громадян. У теперішніх умовах дотримання цих базових правил є неможливим і може розглядатися як маніпулятивна технологія та спроба впливу на результати голосування», — зазначили в організації.

Кнопка «Наверх»