УКРАЇНА

На Заході стурбовані поведінкою Зеленського — ЗМІ

У Володимира Зеленського попереду тяжкий шлях. Не зважаючи на підтримку, в західних партнерів і МВФ з’являється стурбованість щодо долі реформ в Україні, пише оглядач Financial Times Тоні Барбер.

Джерело: Gazeta.UA

«Західні країни і досі доброзичливо ставляться до Зеленського, але це відчуття змішалося з відчуттям перестороги щодо того, чи має він політичні навички та чіткий намір стати дійсно тим реформатором, якого Україна потребує з 1991 року», — пише автор.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зеленський телефоном обговорив із Путіним припинення вогню на Донбасі

Серед факторів, що викликають стурбованість на Заході, Барбер перераховує відставку голови НБУ Яківа Смолія, кримінальні справи відкриті проти Петра Порошенка та звільнення низки високопосадовців. Серед них — експрем’єр-міністр Олексій Гончарук, колишні міністр фінансів Оксана Маркарова, міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов і генеральний прокурор Руслан Рябошапка.

Їх Financial Times називає «поважними реформаторами».

За словами автора матеріалу, був у діях президента й певний прогрес. Це, зокрема, закон про ринок землі та ринок енергетичних послуг. Положення Зеленського ускладнює пандемія, що негативно позначилася на економіці країни, та конфлікт на Донбасі, який, попри обіцянки, досі не завершено.

На думку оглядача видання, рішучі зміни в напрямку до впровадження реформ стануть сигналом для партнерів Києва у США та Європі і посилять їхню підтримку країні у збройному конфлікті з Росією.

Кнопка «Наверх»