УКРАЇНА

На підході скасування відповідальності за незаконне збагачення

В антикорупційній реформі відбувається відкат. Про це сказав директор НАБУ Артем Ситник, коментуючи рішення Конституційного суду.

Джерело: Gazeta.UA

«Ми це вже проходили, коли Конституційний суд скасував відповідальність за незаконне збагачення. І тоді всі справи були закриті. Саме з посиланням на рішення суду. Тобто всі справи, які зараз розслідуються, розглядаються у судах, всі вони будуть закриті», — сказав Ситник в ефірі Hromadske.

Йдеться про більше 100 справ у провадженні і ще 20 на розгляді у судах.

«В тому числі щодо колишніх нардепів, достатньо відомих осіб.

У цілому це дуже загрозлива тенденція. Це черговий удар по антикорупційній реформі, не перше рішення, коли скасовуються ефективні інструменти. У 2019 році скасовували відповідальність за незаконне збагачення, потім НАБУ позбавили права подавати позови про визнання недійсними корупційних угод. Зараз скасували відповідальність за недостовірне декларування.

Я думаю, що на підході чергове скасування відповідальності за незаконне збагачення. Поступово інструменти зникають. Відкат дуже великий», — сказав посадовець.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: НАЗК закрило доступ до Реєстру декларацій

«Це пов’язано з тим, що запрацював Антикорупційний суд. За останні 3 місяці він виніс більше 10 вироків — реальних позбавлення волі. Поки що ці справи не дуже гучні. Але вони налякали тих суб’єктів, які зараз перебувають у суді. Тенденція налякала еліту.

Друга причина — спроби проросійських сил зіпсувати відносини України з нашими західними партнерами. Ви ж бачили, хто подавав подання», — заявив Ситник.

Про рішення КС директор НАБУ сказав: «Це не ті рішення, які ґрунтуються на букві і дусі закону. Це рішення, які виносяться в угоду певним елітам, політичним групам, які звертається у цей суд і досягають потрібний їм результат».

Кнопка «Наверх»