УКРАЇНА

Європи не може бути без України, – Туск

Колишній президент Європейської ради, нині глава Європейської народної партії Дональд Туск заявив, що не може бути справедливої Європи без незалежної України.

Джерело: OBOZREVATEL

Такою думкою він поділився у відеозверненні до учасників Київського безпекового форуму-2020 в п’ятницю, 23 жовтня. Про це повідомляє «ЄП».

Примітно, що Туск спочатку говорив англійською мовою, але наприкінці промови перейшов на українську, згадавши свою заяву у Верховній Раді у 2019 році.

«Не може бути справедливої Європи без незалежної України. Не може бути безпечної Європи без безпечної України. Простіше кажучи, не може бути Європи без України», – підкреслив він.

Політик висловив переконання, що Євросоюзу треба переглянути своє ставлення до сходу Європи загалом. Тоді як всім зацікавленим країнам він порадив подати політичний сигнал і гарантувати досяжність мети членства в ЄС і НАТО з чіткими планами дій.

«Або Сполучені Штати, Європейський Союз та демократії регіони, серед яких і Україна, запропонують продумані підходи, як підтримати схід Європи на важкому шляху до демократії, реальної незалежності та членства в європейському проєкті, або ж вакуум лідерства заповниться Росією», – підсумував Туск.

Кнопка «Наверх»