УКРАЇНА

Голова КСУ заговорив про переїзд суду до Харкова

Конституційний Суд України готовий переїхати до Харкова, якщо це буде необхідно в рамках державної політики, і жоден суддя не сказав, що піде у відставку в такій ситуації.

Джерело: Gazeta.UA

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Відправимо суддів-зрадників до Ростова» — активісти штурмують КСУ. ВІДЕО

Тупицький відповів, чи готовий КСУ переїхати до Харкова.

«До речі, жоден суддя Конституційного Суду України не сказав, що він піде у відставку, якщо Конституційний Суд переведуть в іншу область чи місто. Більше того, я сказав, що якщо така ситуація, то парламент фактично створює віз, ми запряжемось і потягнемо його, і за бажанням ми скоротимо строки переїзду — можливо, до року. Можна використовувати два приміщення. Якщо це для політики держави потрібно, то ми готові хоч завтра», — сказав Тупицький.

Він наголосив, що спілкувався з президентом Володимиром Зеленським про можливий переїзду КСУ в Харків.

«Я йому доповів про ситуацію з переїздом. Я вважаю, що у президента, можливо, була правильна задумка, він хотів щоб кілька таких установ, в тому числі і Конституційний Суд, перевезти в інші регіони України, щоб і той же тиск не такий би був на Конституційний Суд».

Раніше у Конституційному суді за запитом Кабміна порахували, скільки коштуватиме такий переїзд, і необхідно буде, за приблизними підрахунками, до 1,5 млрд грн, додав суддя.

«Це 1,3-1,5 млрд грн необхідно на переїзд Конституційного Суду. Це загальні обчислення. Термін переїзду — від трьох до п’яти років».

У питанні переїзду можуть виникнути проблеми з суддями КС, заявив Тупицький.

«Тут є спеціалісти, і дуже добрі, всіх туди не перевезеш, вони можуть не побажати. Де там набрати новий секретаріат? Це ж кваліфіковані спеціалісти, тому і потрібний був би мінімум трьохрічний період на переїзду суду. Питання із супротивом суддів не було ніякого, хоч завтра».

В КСУ не вважають тиском на суд ініціативу щодо переїзду до Харкова, зауважив він.

Кнопка «Наверх»