УКРАЇНА

До школи вже пішли діти, які народились за міністра Авакова.

Арсена Авакова можуть змістити з посади міністра внутрішніх справ. Про це Gazeta.ua сказав волонтер Роман Сініцин.

Джерело: Gazeta.UA

«Останніми тижнями циркулюють різні чутки. Чув, що у Авакова не все окей зараз. Над ним згустилися хмари, ледве не шукаються якісь конфігурації його заміни.

Про це говорять вже давно. Коли рік тому призначали Кабмін (на чолі з прем’єром Гончаруком. — Gazeta.ua), тоді теж мова йшла», — каже Сініцин.

Щодо заяви президент Володимира Зеленського у червні про Авакова «потужного міністра», волонтер зауважив: «Все турбулентно. По-друге, крім Зеленського, у владі є різні групи впливу. Він не самостійний, опирається на думки тих чи інших осіб. Є ЄрмакТимошенкоСмирнов і так далі. Різні групи впливу відносяться до Авакова по-різному. Є фракції, яким він незручний».

Напередодні місцевих виборів відставка можлива, допускає Сініцин.

«Може бути якесь переформатування. Коли він піде на якусь іншу посаду. Можливо навіть формально вищу. Допускаю, що Офіс президента буде намагатися розбивати ментовську монополію. Бо надто багато впливу на процеси, людей сконцентровано фактично в одних руках Авакова. Це ж по суті репресивний механізм — прослушка, наружка, аналітика.

І це не тільки говоримо про МВС. Крім цього, група Авакова має ледве не у кожному міністерстві як мінімум заступника міністра або начальника департаменту.

Плюс у нього є вплив на Верховну Раду, неформальна фракція», — зауважив волонтер.

«Діти до школи пішли у перший клас, які народилися за міністра Авакова. Це насправді трошки страшно. Повинні бути змінні склади, люди не можуть так довго сидіти на одній посаді. Аваков фактично цілий пласт влади узурпував.

Чому він має піти? Він провалив реформу правоохоронних органів, яка починалась 2014 року. Люди почуваються у небезпеці.

Нікуди ж не зникло «рєшалово», призначення на посади за гроші, контроль тіньових потоків нелегальних сфер бізнесу», — говорить Роман Сініцин.

Водночас існує загроза, що замість Авакова міністром внутрішніх справ зроблять якогось чиновника режиму Януковича.

«Дуже імовірно. Зеленський сам казав, що лавка запасних — коротка, і кадровий голод. Хоча насправді це нонсенс. В Україні живуть 40 мільйонів людей, є багато спеціалістів.

Призначення Татарова (заступник керівника ОП, працював у МВС за керівництва втікача Захарченка. — Gazeta.ua) всі ж бачили?» — підкреслив волонтер.

Кнопка «Наверх»