УКРАЇНА

Держава відшкодувала 170 нардепам оренду житла на 30 млн. Більшість із них — «слуги»

Майже 170 народних депутатів отримали відшкодування за оренду житла у Києві на понад 30 млн грн.

Джерело: Gazeta.UA

Журналісти «Слідство.Інфо», переглянувши декларації нардепів, з’ясували, що «нерідко бюджетні кошти на оренду житла отримували депутати, які вказують у деклараціях нерухомість у Києві чи на його околицях, тож формально не потребують допомоги від держави».

Також від компенсації не відмовляються парламентарії з мільйонними доходами та заощадженнями.

Компенсації отримували чи отримують представники всіх 7 парламентських фракцій і груп, а також позафракційні депутати.

Однак 75% із тих, хто отримує відшкодування — представники фракції «Слуга народу». Житлову компенсацію з бюджету отримувала половина «слуг», на яких припадає майже 23 млн грн компенсації.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Якби Росія не захопила Криму, то сюди прийшли б американці» — Фокін три роки тому

До прикладу, «слуга» Андрій Клочко за оренду житла у столиці отримав майже 80 тис. грн компенсації. Водночас він народився й прописаний у Києві. Родичі його та його дружини вже багато років володіють 2 квартирами у столиці на 75 та 65 кв. м. Утім, депутат вирішив орендувати ще одну квартиру в Києві на 101 кв. м. за державні гроші.

Клочко пояснив, що винаймає житло, тому що у квартирах, якими володіють родичі, його сім’ї немає місця. А купувати власне житло начебто надто дорого: «Подивіться зараз на ті ціни, які виставляють за квартиру. У мене не було ніколи житла. Я не з тих людей, яким треба це житло купувати», — каже нардеп.

Кнопка «Наверх»