УКРАЇНА

ДБР закрило справу проти Порошенка щодо отримання Томосу

Слідство не знайшло порушень при розслідуванні справи щодо п’ятого президента України Петра Порошенка про нібито «розпалювання міжрелігійної ворожнечі» при створенні Православної церкви України.

Джерело: Gazeta.UA

У рамках досудових розслідувань ДБР не оспорювались та не перевірялись питання отримання Україною томосу про автокефалію, про це під час брифінгу заявив в.о. директора ДБР Олександр Соколов, йдеться у повідомленні на сайті Державного бюро розслідувань

Кримінальне провадження, на яке у своїх публічних заявах посилався Порошенко, насправді стосувалося не томосу, а скасування реєстрації Української православної церкви Київського патріархату. Воно було зареєстроване на підставі рішення суду ще за керівництва Романа Труби і наразі закрито.

«Вказане провадження було відкрито за заявою вірян цієї громади і порушувало питання, що вони позбавлені можливості вільного користування храмами цієї громади. Після проведення досудового розслідування, оцінки всіх можливих фактів й проведення всіх необхідних розшукових дій ця справа наразі закрита. Слідчими не встановлено ознак кримінального правопорушення, яке підпадає від статтю 161 Кримінального кодексу України, а саме порушення рівноправності громадян залежно від їх релігійних переконань», — зауважив Соколов.

Скасування реєстрації УПЦ КП повинно розглядатися у рамках адміністративного або цивільного судочинства.

«ДБР діє виключно в межах чинного законодавства і не втручається у питання релігії. З цього приводу нами проведені консультації з представниками різних релігійних громад, до яких доведено позицію Державного бюро розслідувань», — резюмував Соколов.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Будемо йти на компроміси — Кравчук про переговори і особливий статус Донбасу

Кнопка «Наверх»