УКРАЇНА

Чубаров Шмигалю: гуманітарна катастрофа в Криму від російської окупації, а не через відсутність дніпровської води

Глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров прокоментував слова прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля про можливість відновлення поставок води в окупований Крим у разі гуманітарної катастрофи.

Джерело: Цензор.НЕТ

Чубаров зазначив, що гуманітарна катастрофа на півострові почалася тоді, коли «Збройні сили Росії захопили Крим» у 2014 році.

«І суть цієї гуманітарної катастрофи полягає не в припиненні поставок дніпровської води по Північно-Кримському каналу, а в тому, що російські окупанти піддають насильству, репресіям та гонінням кримськотатарський народ — корінний народ Криму, а також етнічних українців», — написав Чубаров.

За словами глави Меджлісу, усунення причин гуманітарної катастрофи в Криму можливе лише шляхом деокупації півострова.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна готова забезпечувати людей в окупованому Криму водою в разі гуманітарної катастрофи, — Шмигаль

«Усунення причин гуманітарної катастрофи в Криму, як і припинення екологічних руйнувань, що здійснюються російськими окупантами, штучного заміщення етнічного складу населення, мовної та релігійної дискримінації можливе лише одним шляхом — деокупацією Криму і відновленням державного суверенітету України над Кримським півостровом і прилеглими до нього акваторіями Чорного та Азовського морів», — наголосив Чубаров.

«Що тут незрозумілого для прем’єр-міністра воюючої держави?», — додав він.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Після звинувачення США в Коломойського є 2 варіанти: варіант Лазаренка і варіант Фірташа

Нагадуємо, раніше прем’єр-міністр України Денис Шмигаль допустив можливість поставок прісної води з материкової частини України в окупований Росією Крим у разі «гуманітарної катастрофи на півострові». При цьому, він зазначив, що Україна не буде поставляти воду «окупантам, окупаційним військам, для потреб військових баз».

Кнопка «Наверх»