УКРАЇНА

Аваков за час президентства Зеленського роздав 335 нагородних стволів

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков за час президентства Володимира Зеленського роздав 335 одиниць вогнепальної зброї.

Джерело: Gazeta.UA

Із них 242 було вручено торік, а 93 — поточного року, йдеться у відповіді МВС на запит, пише «РБК-Україна».

Аваков нагородив 335 осіб відомчою заохочувальною відзнакою «Вогнепальна зброя».

Офіс президента своєю чергою на запит повідомив, що Зеленський взагалі не роздавав зброї.

У Міноборони на запитання про роздану міністрами за рік зброю повідомили, що нагороджувати вогнепалом може тільки глава держави.

Право нагородження «Іменною вогнепальною зброєю» належить до компетенції президента. У Міністерстві оборони відсутня будь-яка інформація про нагородження цивільних або службових осіб відзнакою президента «Іменна вогнепальна зброя».

Попередник Зеленського на посаді президента Петро Порошенко публічно вручав вогнепальну зброю. Зокрема, в листопаді 2015 року нагородив пістолетами футболістів і тренерів збірної України з футболу.

МВС відмовилося назвати професії, імена і прізвища тих, кого нагородили пістолетами від Авакова. При цьому уточнили, що всі вони — громадяни України, але вести їх облік заборонено законодавчо.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кандидатом у мери Миколаєва йде «слуга», яку назвали «корабельною сосною»

Сам Аваков у липні 2016-го заявляв, що з березня 2014 року роздав понад 1200 одиниць вогнепальної зброї. Більшість, за його словами, подаровано військовим, правоохоронцям і добровольцям.

Також зброю отримали близько 100 народних депутатів. Журналісти дізналися, що пістолети від міністра отримали, зокрема, Сергій ПашинськийАндрій ПарубійВолодимир ГройсманВалерія ГонтареваОлександр Турчинов і Петро Порошенко.

Крім того, олігарх Ігор Коломойський отримав від Авакова в подарунок штурмову гвинтівку, Олег Ляшко — пістолет-кулемет, а експрем’єр Арсеній Яценюк — раритетний кулемет «Максим».

Кнопка «Наверх»