Глава фракції “Слуга народу” Давид Арахамія був шокований реакцією ФСБ на статтю CNN щодо “вагнерівців”.
Джерело: Цензор.НЕТ
“У мене в залі позаду перебувають колеги з “Європейської Солідарності”, які це (справу “вагнерівців”. – Ред.) активно просувають. Я хотів їх запитати, чи вони консультувалися з ФСБ, коли почали поширювати чутки”, – зазначив Арахамія.
Глава фракції “СН” підкреслив, що керівником режисерської групи CNN була людина, яка керує офісом CNN у Москві.
“Достатньо підстав вважати, що це не фільм, а якась чухня”, – звернувся до журналістів нардеп.
За його словами, фракція “Слуги народу” дивитиметься на “голі факти” – те, що ФСБ коментує фільм про “вагнерівців”, і те, що режисерами керувала людина, яка працює в CNN у Москві.
“Мені здається, це видається, м’яко кажучи, підозрілим”, – додав політик.
Раніше телеканал CNN повідомив, що США були в курсі про спецоперацію із затримання 33 росіян у Білорусі минулого року, яка була зірвана в серпні 2020 року. Більше того, США також надавали допомогу для її проведення. У відповідь, автори сюжету про Вагнергейт: старший міжнародний кореспондент офісу CNN з пострадянських країн Matthew Chance і редактор відділу новин лондонського офісу CNN Zahra Ullah були звинувачені радником Офісу Президента України Михайлом Подоляк у взаємодії з ФСБ Росії.
Зазначимо, що автор матеріалу CNN Меттью Ченс раніше висвітлював візит Зеленського на Донбас, президент давав йому коментарі.
Детальніше про це читайте в статті головного редактора Цензор.НЕТ Юрія Бутусова “Офіс Президента звинуватив у зв’язках з ФСБ журналіста CNN, якого Зеленський возив на фронт і запрошує на всі пресконференції”.
Нагадаємо, вночі 29 липня в Білорусі були затримані 32 іноземні бойовики. За даними білоруського державного інформагентства БЕЛТА, це росіяни з ПВК Вагнера. Вони прибули до Білорусі, щоб дестабілізувати обстановку напередодні президентських виборів. Частина затриманих значаться в базі “Миротворця” як ті, що воювали на Донбасі та в Сирії. Російський терорист Захар Прилєпін підтвердив, що серед пійманих у Білорусі найманців є колишні бойовики його “батальйону”.
14 серпня Білорусь видала Російській Федерації 32 бойовиків ПВК “Вагнер”, проігнорувавши запит України на їхню екстрадицію.
Головний редактор видання Цензор.НЕТ Юрій Бутусов заявив, що бойовиків ПВК Вагнера в Білорусі насправді планувала затримати Україна, але спецоперація зірвалася. За даними журналіста, в підготовці спецоперації Україні допомагали США і Туреччина.
19 травня Рада відмовилася створити окрему ТСК у справі “вагнерівців”. Замість цього Рада створила ТСК з розслідування можливих злочинів представників влади.
24 червня Володимир Зеленський підтвердив підготовку спецоперації щодо “вагнерівців” і порівняв її із захопленням літака Ryanair у Мінську. Також Зеленський заявив, що спецоперація щодо “вагнерівців” – ідея інших країн і Україну максимально втягували в це питання. Крім того, президент розповів, що особисто передав Лукашенку інформацію про “вагнерівців”: Я зателефонував і попередив його.
Тимчасова слідча комісія Верховної Ради з питань розслідування можливих протиправних дій представників органів держвлади та інших осіб проти суверенітету України розпочала роботу 6 липня. На організаційному засіданні ухвалено рішення про запрошення на засідання у “справі вагнерівців” п’ятого президента України, народного депутата “ЄС” Петра Порошенка. Комісія також ухвалила рішення відправити запити в СБУ, Головне управління розвідки Міністерства оборони, Офіс Генпрокурора з проханням відповісти, зокрема, на питання, чи готувалася операція із затримання “вагнерівців”, а також визначитися зі своїми представниками, які приєднаються до роботи ТСК. Згідно із затвердженим планом роботи, темою “вагнерівців” ТСК займатиметься в липні-серпні.