УКРАЇНА

4 мільйони на рекламу себе улюблених: «Слуги» піаряться за бюджетні гроші

Напередодні місцевих виборів дорожні білборди в Дніпрі та інших містах області наповнили портрети «Слуг народу». Фотографії глави Дніпропетровської облради і кандидата в мери, – Сергія Риженка, – «виросли» всюди, немов гриби після дощу.

Джерело: OBOZREVATEL

За чий же рахунок оплачений такий щедрий політичний банкет, – з’ясовували журналісти ДніпроTV, передає кореспондент «Наше Місто».

Навесні 2020 року в системі «Прозорро» з’явився тендер на рекламні та маркетингові послуги. Замовником виступив департамент масових комунікацій Дніпропетровської ОДА. Сума тендеру, – понад 4 мільйони гривень. Усього закупили близько 2 тисяч рекламних площин і постерів. Тематика реклами, зазначена в тендері – суто соціальна. Вказані в адресах білбордів і адреси. Журналісти вирушили з’ясовувати, – що ж все-таки рекламують за наші з вами гроші?

Перехрестя просп. Богдана Хмельницького і вул. Кротова. Тут на борді красується портрет кандидата в мери Дніпра Сергія Риженка. На під’їзді до Новомосковська з білборда на проїжджі авто дивиться Святослав Олійник, – перший номер команди Зеленського в Дніпрі й області. Десятки адрес зазначені в тендері на соціальну рекламу, і всюди, – символіка, кольори й обличчя партії «Слуга Народу».

Як повідомляють юристи, згідно з чинним законодавством, – уся політична реклама повинна бути оплачена зі спеціальних фондів, а ніяк не з бюджету обласної ради.

Заміна соціальної реклами на політичну, як з точки зору логіки, так і законодавства – неможлива. По-перше, законодавство містить досить чіткі рамки того, що органи державної влади та місцевого самоврядування не мають права займатися будь-якою політичною рекламою або передвиборчою агітацією. Це прямо заборонено законом.

Використання бюджетних коштів на політичну рекламу, підпадає під 210 статтю КК України, – впевнені юристи. Зокрема, – нецільове використання бюджетних коштів. У разі, якщо команда Зеленського в Дніпрі й області дійсно використовувала бюджетні гроші на політичну рекламу, – винним загрожує суворе покарання, – до шести років позбавлення волі.

Кнопка «Наверх»