Новини

У НАТО розповіли про реакцію росіян на військові навчання Sea Breeze-2020 у Чорному морі

Учасники Sea Breeze-2020 у Чорному морі в останні дні навчань спостерігали збільшення присутності російських кораблів у безпосередній близькості до кораблів-учасників.

Джерело: Gazeta.UA

Як розповіла командувачка надводними силами в морському командуванні НАТО Жанетт Моран у програмі «Насправді: Світ» на телеканалі «ДОМ«, це не стало несподіванкою.

«Вони пильно стежили за нашим пересуванням, але не втручалися, тому хід навчань не був порушений, і все пройшло за планом. Думаю, що їхня присутність тут — як, втім, і наша стали частиною сучасного контексту, особливо в Чорному морі. Кожен просто виконував поставлене завдання, кожен відповідно до своїх цілей», — наголосила вона.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «ЄС» отримала членство в Міжнародному демократичному союзі

За словами заступника начальника головного управління з питань військового співробітництва та миротворчих операцій Генштабу ЗСУ Андрія Ординовича, попри те, що Sea Breeze-2020 завчасно анонсувалися і російська сторона знала про них, військові РФ втручалися в радіоефір з попередженнями.

«Наприклад, коли ми проводили тактичне маневрування наших кораблів, було впровадження в той чи інший комунікаційний потік інформації російськими представниками, які заявляли, що ми зайшли в територіальні води Російської Федерації. Хоча ми проводили навчання в південно-західному районі Чорного моря — це виключно територіальні води України», — уточнив він.

НАТО має три асоційованих члени, які безпосередньо межують із Чорним морем, а також дві дуже важливі країни-партнери: Україну і Грузію.

«Тому для нас важливо бути присутніми тут, і ми регулярно буваємо в Чорному морі мінімум два рази на рік, а іноді й частіше… Коли ми тренуємося тут, ми завжди працюємо спільно зі своїми партнерами і країнами-асоційованими членами. Наше завдання полягає у відпрацюванні злагодженості і взаємодії, і будь-які завдання навчань виконуються відповідно до усіх діючими міжнародними договорами та нормами міжнародного морського права», — підкреслила командувачка надводними силами в морському командуванні НАТО.

Кнопка «Наверх»