Новини

Путін хотів подати в суд на фільм «Гаррі Поттер і таємна кімната»

15 листопада 2001 року вийшов в прокат фільм «Гаррі Поттер та таємна кімната». Це друга частина картин за романами Джоан Роулінг.

Джерело: Gazeta.UA

12-річний Гаррі Поттер проводить літні канікули з родиною Дурслів, яка його ненавидить. Не може дочекатися повернення до школи чаклунів. До нього навідується ельф-домовик Доббі. Забороняє їхати в Гогворц, попереджає про небезпеку. Гаррі доводиться добиратися на літаючій машині, за сюжетом.

Знімати «Таємну кімнату» розпочали через три дні після завершення зйомок попередньої частини. Перерву робили лише раз, коли в акторів виявили воші. На створення візуальних ефектів витратили 9 місяців. 15 чоловіків керували 5-метровим опудалом гігантського павука.

Найвідоміша реліквія стрічки — автівка Ford Anglia 1962-го. За словами Джоан Роулінг, їздила на ній усе дитинство. На зйомках знищили 14 моделей машини.

Режисер — Кріс Коламбус. Забезпечив ролями усіх своїх чотирьох дітей. Раніше зняв різдвяну комедію «Сам удома».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Самі винні: окупанти звинуватили кримчан у «крадіжці» води

Хоч «Таємна кімната» — найкоротша книга серії про Гаррі Поттера, стрічка за нею — найдовша. Це розкритикували в журналі Rolling Stone. Стала першою частиною поттеріани, яку не номінували на «Оскар». Так само проігнорували тільки п’яту.

Як пише The Guardian, 2003-го російські юристи планували подати позов проти Warner Brothers. Вважали домовика Доббі схожим на президента РФ Володимира Путіна. Тоді BBC провели опитування серед дітей. 54% погодились, що політик нагадує Доббі. Ельфом, а також тираном, Путіна називав теперішній прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
Закрыть
Кнопка «Наверх»