Новини

Лавров закликав до відмови від долара і західних платіжних систем

Глава МЗС РФ Сергій Лавров заявив про необхідність зниження санкційних ризиків для Росії через зміцнення технологічної самостійності, використання альтернативних доларові світових валют і відмову від міжнародних платіжних систем.

Джерело: Цензор.НЕТ

«Ви бачите, як США оголошують своїм завданням обмежити можливості технологічного розвитку і Російської Федерації, і Китайської Народної Республіки. Тому нам потрібно знижувати санкційні ризики шляхом зміцнення своєї технологічної самостійності, шляхом переходу до розрахунків у національних валютах і в світових валютах, альтернативних доларові», — сказав Лавров.

Також російський міністр закликав «відходити від використання контрольованих Заходом міжнародних платіжних систем». Він пояснив, що життя змушує Росію і Китай «вибудовувати свою лінію в економічному і соціальному розвитку таким чином, щоб не залежати від тих «примх», які демонструють наші західні партнери».

«Карати на сучасній міжнародній арені будь-кого взагалі неправильно, а намагатися підходити з таким аршином до Росії і КНР — це просто нерозумно», — сказав Лавров.

Глава МЗС РФ 22 березня починає зарубіжну поїздку в Азію. 22-25 березня Лавров відвідає Китай і Південну Корею.

23 березня в місті Гуйлінь відбудуться його переговори з міністром закордонних справ КНР Ван І.

24 березня в Сеулі Лавров візьме участь у церемонії відкриття Року взаємних обмінів, а наступного дня проведе переговори зі своїм південнокорейським колегою Чон Ий Еном.

Кнопка «Наверх»