КРИМ

Кравчук змінив думку щодо подачі Україною води в Крим

Перший президент України Леонід Кравчук, який раніше допускав можливість подачі води в окупований Крим, змінив свою думку. Нині він заявив, що за цю ситуацію на півострові, відповідно до міжнародного права, несе відповідальність Росія.

Джерело: OBOZREVATEL

За його словами, Україна не відновлюватиме водопостачання для окупантів. Коментарем політик поділився з «Крим.Реалії».

«Зараз я бачу, що Крим хочуть перетворити на військову базу і вже введений у систему Російської Федерації півострів став одним із округів, то тепер за все несе відповідальність Росія. І Україна просто так поставляти воду в Крим не буде, тому що ми не знаємо, кому ця вода піде – громадянам на полив, чи військовим заводам, чи ще комусь. За все несе відповідальність Росія», – сказав Кравчук.

Він також припустив, що питання води на півострові буде загострюватися і надалі. Водночас не виключив, що Росія робитиме спроби отримання води з материкової України шляхом атак.

«Думаю, що це буде один із поштовхів для РФ пробити дорогу звідти до України. Херсон, Маріуполь – цю частину вони хочуть якось пробити до півострова, щоб забезпечити його водою. Оце буде одна з причин більших атак чи більших агресивних кроків Росії. Це можливо. Але примусити у такий спосіб Україну постачати воду – нічого не вийде», – заявив Кравчук.

Нагадаємо: у лютому 2020 року перший президент України виступив за можливість продажу Україною води Росії – для потреб окупованого Криму.

«Ми все купуємо в Росії. І часто переплачуємо. Нічого не падає нам із неба, ми все робимо своїми руками. Можна й потрібно було розглянути це питання», – говорив Кравчук.

Кнопка «Наверх»