Новини

«Європейська Солідарність» підтримала рішення РНБО щодо каналів Медведчука

Партія «Європейська солідарність» та її лідер, п’ятий президент України Петро Порошенко підтримали рішення РНБО щодо анулювання ліцензій українських телеканалів, пов’язаних із Віктором Медведчуком.

Таку позицію у своєму Facebook висловив глава «ЄС», зазначивши, що ці канали стали відвертим знаряддям російської інформаційної війни проти України. І у цій війні Україна має право і повинна захищатися, використовуючи для цього всі наявні інструменти.

Джерело: OBOZREVATEL

«Ми розуміємо, що воно [рішення РНБО] стало прямим наслідком американських санкцій проти представників російської п’ятої колони, які проводили свої кампанії на зазначених телеканалах. Адже ще кілька тижнів тому один з радників Офісу президента України захищав ці телеканали, я цитую: «Вони не вороги й ми вітаємо їхню професійну діяльність», – зазначив лідер «ЄС».

Він наголосив, що партія повністю підтримує рішення РНБО як таке, що направлене на захист України та висловив сподівання, що свою політичну позицію влада підкріпить солідним правовим обгрунтуванням, яке очевидно знадобиться в судах, щоб захистити рішення і забезпечити його втілення в життя.

«Свого часу я ухвалив рішення заборонити в Україні російські телеканали і соціальні мережі, і був за це нещадно критикований. Але життя за ці роки довело правильність та ефективність того кроку. «ВКонтакте» та «Однокласники», рівно як і російські телеканали перестали бути значущим каналом поширення дезінформації в Україні», – наголосив Порошенко.

«У жовтні 2018 року саме наша команда ініціювала і ухвалила постанову про обмежувальні заходи щодо проросійських українських телеканалів. Єдина причина, з якої постанова не була реалізована тоді, полягає в тому, що вона наклалася на початок виборчої кампанії. Закриття каналів під час виборів створило би фундаментальну проблему з їх визнанням як чесних та прозорих. Ми відклали це на поствиборчий період. Але вибори виграв пан Зеленський. І, до речі, всі три канали підтримували саме його», – додав лідер «ЄС».

«Це — відповідь тим, хто всю ніч за командою Банкової волав «а чому ж це рішення не ухвалив Порошенко». Тому що Порошенко навіть під час розв’язання складних політичних проблем дотримувався норм права, а воно прямо забороняє санкції проти українських фізичних та юридичних осіб, крім як за причетність до фінансування тероризму. Правова чистота рішень теж має значення, хай не для українських судів, але для Європейського суду так точно», – наголосив Порошенко.

Водночас він звернув увагу на те, що в такій ситуації відповіді вимагають інші питання.

«Чому Зеленський чекав аж два роки, коли проросійська істерія на каналах набрала небачених раніше обертів? І навіть заявляв, що не має прав та повноважень закривати будь-який канал. І чому рішення РНБО не стосується каналу «Наш», де російські пропагандисти атакують нашу армію і вимагають притягення до відповідальності наших воїнів?» – зазначив п’ятий президент.

Також Порошенко застерігаємо владу від тиску на українські патріотичні телеканали.

«Протягом п’яти років президентства наша команда, навіть в умовах активної фази війни, неухильно дотримувалася стандартів демократії, гарантувала забезпечення прав громадян, в тому числі і фундаментального права на свободу слова», – наголосив п’ятий президент.

Кнопка «Наверх»