Новини

Депутати Європарламенту застерегли Київ від політичного переслідування Порошенка

Депутати Європарламенту – члени неформальної групи друзів європейської України оприлюднили заяву щодо неприпустимості політичного переслідування в Україні.

Джерело: Gazeta.UA

Про це повідомляє «Європейська правда«. Заява оприлюднена 1 липня, коли відбулося засідання Печерського суду у справі проти п’ятого президента, лідера партії «Європейська Солідарність»Петра Порошенка.

«Нас турбують постійні спроби зловживання українською судовою системою для політично мотивованого переслідування політичних опонентів», — заявили євродепутати, нагадавши, що мирний перехід влади в Україні після парламентських і президентських виборів торік був високо оцінений Європейським Союзом і його державами-членами.

«Нинішні спроби переслідування політичних опонентів створюють ризик відкату демократії, що відповідає інтересам третіх сторін, які прагнуть поставити під загрозу євроінтеграційні реформи в Україні», — наголошується у заяві.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Експрезидента судять за протидію Москві». Лідер «Бумбокс»

Євродепутати підкреслили, що визнають прагнення України до глибшої інтеграції з Європейським Союзом на політичному, економічному, міжособистісному рівнях і рівні безпеки за умови досягнення результатів реформ і прогресу в повазі верховенства права, незалежності та неупередженості судової системи, а також у зміцненні демократії.

«Ми очікуємо, що судова система України буде незалежна, вільна від політичного впливу і відповідатиме основоположним принципам демократії», – заявили євродепутати.

Кнопка «Наверх»