Новини

Чинна адміністрація Білого дому може вимагати екстрадиції Коломойського

Сполучені Штати Америки продовжують розслідування кримінальної справи проти українського корупціонера олігарха Ігоря Коломойського і навіть можуть вимагати його екстрадиції.

Джерело: ПРЯМИЙ

Про це в ефірі “Прямого” заявив економіст, співробітник Атлантичної ради Андерс Аслунд.

“Перше ці санкцій – це те, що він і його родина не можуть приїхати в США. Це не настільки серйозні санкції, які США ввели проти Віктора Медведчука в 2014 році. І можна це робити публічно або непублічно.

І це Держдепартамент вирішує. І я думаю, що вони вважали за потрібне, що пора показати Коломойському, що так далі не можна”, заявив економіст.

“Але зараз йдуть кримінальні справи проти нього в суді. І це досить серйозно. У нього активи тут близько мільярда доларів. Це великі активи”, – наголосив Аслунд.

За його словами зараз в Америці обговорюють кримінальні справи проти Коломойського, зокрема про те як, він привласнив 5.5 мільярдів доларів “ПриватБанку”.

“І це гроші від “ПриватБанку”. В принципі, це гроші, які належать не йому, а людям, які тримали гроші в “ПриватБанку”. І державі потрібно було платити 5,5 мільярда доларів через те, що Коломойський і Боголюбов гроші забрали з “ПриватБанку”.

Це, звичайно, грабіж, величезний грабунок. І тут в Клівленді і в Маямі обговорюються такі кримінальні справи”, – зазначив Андерс Аслунд.

Він підкреслив, що сьогодні Генеральна прокуратура повинна відкрити справу проти Коломойського та Боголюбова.

“Це величезний фінансовий злочин, який вчинили власники “ПриватБанку”, в основному – Коломойський і Боголюбов. І це, звичайно, справа генерального прокурора. Не президента. Генеральний прокурор, повинна відкрити справу проти цих двох людей”, – підкреслив Аслунд.

“І особливо дивно, що третя людина в “ПриватБанку”, Олександр Дубілет, і його два заступники це головні винні люди. Це, звичайно, дуже дивно виглядає.

І якщо не відкриються кримінальні справи в Україні проти головних злодіїв, що тоді можна очікувати від українських судів”, – зазначив співробітник Атлантичної ради.

Крім того, він  зауважив, що існує можливість екстрадиції Ігоря Коломойського до США і чинна адміністрація Білого дому може реалізувати цю ідею.

“В принципі, це можливо(екстрадиція – ред.). Але треба відкрити справу, як того вимагають. … Так Фірташ видається з Австрії в США. І я думаю, що справді адміністрація Трампа не дуже хотіла займатися цією справою”, – заважив економіст.

“І, ймовірно, США можуть це зробити зараз, коли є адміністрація, яка набагато більше займається правосуддям, як виявляється, ніж адміністрація Трампа”, – підкреслив Андерс Аслунд.

Кнопка «Наверх»